Beştaş’tan Galip Ensarioğlu’na: Soylu’ya mı özeniyor?

DEM Parti İBB Eşbaşkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni, Taksim İstanbul Hill Otel’de gazetecilerle bir araya geldi.

Halkın seçime ilgisiyle ilgili konuşan Beştaş, “İBB’de yarışıyor olmamız büyük bir destekle de karşılanıyor” dedi.

Murat Çepni ise, “DEM Parti’nin seçim tartışmalarında denklem dışındaymış gibi tartışılmasına karşıyız. Burada sadece iktidarın yok sayma politikalarından ziyade ezilen halkların temsili meselesi yok sayılan şeydir. Sadece kendi görünürlüğümüzü değil, yok sayılanların görünürlüğünü yaratıyoruz. Biz sadece seçim çalışması yürütmüyoruz. Her yer bayraklarla dolu birbirleriyle adaylar ağız dalaşına giriyorlar. Buradan hareketle son haftaya kadar başladığımız gibi devam edeceğiz.”

‘KAYBETİRME YA DA KAZANDIRMA STRATEJİMİZ YOK’

Beştaş, 2019 seçimlerinde CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu desteklediklerini ancak bu seçimde kazanmak üzerine politika yürüttüklerini belirtti. Beştaş, “Bu seçimde kaybettirme ya da kazandırma stratejimiz yok. Kazanma stratejimiz var” ifadelerini kullandı.

DEM Parti’nin İstanbul’daki oy oranına ilişkin konuşan Beştaş, “Anket yaptırmadık. Neredeyse her gün bizimle ilgili anket sonuçları ortaya çıkıyor. Anket yapmaya gerek duymuyoruz” diye konuştu.

ENSARİOĞLU’NA YANIT: SOYLU’YA MI ÖZENİYOR?

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun, ‘Beştaş’ın aday olmasına bakmayın, İstanbul’da DEM ittifakı var’ sözlerine yanıt veren Beştaş, “Göstermelik bir aday olarak görünüyor muyum?” diye sordu Ensarioğlu’na yanıt veren Beştaş şunları söyledi: “İlgili şahıs bizim açımızdan çok önemli yerde durmuyor. Siyasi sığlığını gördüm. Kendisi geçen yıl CHP’ye gidip milletvekili adayı olmak istemişti. Pazarlıklar yapmıştı. Kendisi Süleyman Soylu’ya (Eski İçişleri Bakanı, AK Parti İstanbul Milletvekili) mı özeniyor? Kayyımın rantından beslendiğini bütün Diyarbakırlılar bilir. Ben bizi tartışmak yerine başka kapıya demek istiyorum. Bizim iddiamız bu ülkeye ve yurttaşlarımıza özgür bir barış sunmaktır. Polemik yapmak değil amacım. Bu gibi konuşmalar kapsam dışında.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x